Staff List

  • Mr Brett Dye

    Co Head Teacher

  • Mrs K Cotteril

    Assistant Head/ 3B Class Teacher

  • Mr C Powley

    SEND Coordinator

  • Mrs H Tonkin

    Reception A Class Teacher

  • Mrs Sarah Richards

    Reception B Class Teacher

  • Mrs J Dumbleton

    1A Class Teacher

  • Mrs N Endean

    2B Class Teacher

  • Mrs S Goldsworthy

    3B Class Teacher

  • Mr S Rigg

    4B Class Teacher

  • Mrs C Williamson

    5B Class Teacher

  • Mrs K Harrison

    6A Class Teacher

Office

Allison

Williams

Office Manager

Lucy

Ufton

Secretary

Nicola

Harris

Secretary

Donna

Williams

Finance

 
 

Martyn

Pennell

Site Manager

Patricia

Monks

HMS Heros

Joanne

Langham

Swimming Teacher

Deborah

Meeson

Swimming Teacher

 
Christopher Powley SEND
 

Catering & Cleaning

Carole

Williams

Catering & Cleaning Manager

Linda

Pennell

Catering & Cleaning Staff

Vanda

Perkin

Catering & Cleaning Staff

Mary

Rankin

Catering & Cleaning Staff

Paula

Stanesby

Catering & Cleaning Staff

Sharon

Stuart

Catering & Cleaning Staff

Gillian

Callar

Catering & Cleaning Staff

Enid

Hendy

Cathering & Cleaning Staff

  • Mrs Jayne Banner

    Co Head Teacher

  • Mrs R Martin

    Assistant Head/1B Class Teacher

  • Miss M Sycamore

    Nursery Teacher

  • Mrs P Lawlor

    Reception A Class Teacher

  • Mrs F Perry

    1A Class Teacher

  • Mrs H Eddy

    2A Class Teacher

  • Mrs K Dyer

    3A Class Teacher

  • Mrs S Curnow

    4A Class Teacher

  • Miss R Giddings

    5A Class Teacher

  • Mrs H Hamshar

    5B Class Teacher

  • Mr D Frantz

    6B Class Teacher

Julia           Williams   Cover Supervisor

 

TA's

 

Deirdre

Benny

TA

Jessica

Clargo

TA

Sarah

Cosslette

TA

Millie-May

Curnow

TA

Lesley

Flint

TA

Tony

Flint

TA

Rachael

Hall

TA

Elizabeth

Healey

TA

Rachel

James

TA

Sandra

Laity

TA

Judith

Long

TA

Anthea

Martin

TA

Katherine

Middleton

TA

Natalie

Morris

TA

Tania

Murray

TA

Karen

Preston

TA

Melanie

Redgrave

TA

April

Richards

TA

Paula

Smith

TA

Kay

Timpson

TA

Sally

Tostdevine

TA

Kerensa

Triggs

TA

 Katie

 Watkins

 TA

Sarah

Williams

TA

 Tania

 Williams

 TA

 

Nursery

 

Emma

Penaluna

Nursery Lead TA

Lynne

Goodhall

Nursery TA

Felicity

Groseley

Nursery TA

Celeste

Johns

Nursery TA

Debbie

Mitchell

Nursery TA

Susan

Nicholls

Nursery TA

Frances

Packman

Nursery TA

Louise

White

Nursery TA

Joanne

Woods

Nursery TA

Sarah

Wright

Nursery TA